JAROSŁAWIEC

Jarosławiec jest spokojną miejscowością wczasową położoną pomiędzy Darłowem a Ustką. To malownicza wioska kuszącą niezapomnianymi zachodami słońca, bogactwem lasów oraz specyficznym klimatem. Wszystko to razem sprawia, że każdy tutaj chętnie wraca.

Już od wielu lat badania czystości wód w tym rejonie wykazują najwyższą jej czystość na środkowym wybrzeżu. Szerokie piaszczyste plaże są oczywiście największą atrakcją środkowego wybrzeża.

Liczne dmuchane zamki, balony do skakania, jazda konna, czy zjeżdżalnie, sprawiają, że nie będą się Państwo na niej nudzić. Co kilkadziesiąt metrów znajdują się bazy ratowników wodnych, którzy bacznie obserwują plażowiczów i pilnują, by nikomu się nic nie stało.

Charakterystycznym elementem krajobrazu jest 33,3 metrowa latarnia morska, której światło widoczne jest z odległości 16 mil morskich oraz ciągnące się przez 2 km klifowe brzegi dochodzące miejscami do 45 m wysokości, na których umieszczone są punkty widokowe.

W sezonie letnim Jarosławiec jest w stanie pomieścić nawet 15tys. turystów. Przez całe lato odbywają się tu najprzeróżniejsze imprezy sportowe i rozrywkowe na plaży i w centrum.